سفارش تبلیغ
صبا ویژن
فانوسـ‏ نامه
چهارشنبه 94 مرداد 7 :: 9:52 عصر ::  نویسنده : شهاب افشار

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سطحی نگری و نگاه های حداقلی ، دو مفهوم بد است و آنگاه که مفاهیم دینی دچار چنین نگاه و آفتی شود واویلاست. 

بدتر ؛ آن موقعی است که شخصی که باید به عنوان کارشناس و بلدِ راه تعیین مسیر و تعمیق بصیرت را عهده دار شود ؛ خود دچار چنین آفتی شود ! که‌ آن وقت کورسوی امید نیز از بین خواهد رفت. 
چندیست که یکی از کارشناسان و خطبای معروف ؛ در راستای ترویج نام مبارک ام المومنین حضرت خدیجه کبری سلام اللهِ علیها تلاش میکند. 
تلاشی که مقدس است و حایز اهمیت . بحث در چگونگی و روش این کار است که به اعتقاد بنده تاثیر مستقیم بر نتیجه این کار خواهد داشت. 
آیا صرف اینکه از مردم بخواهیم زین پس اگر دختردار شدید نامش را خدیجه بگذارید ؛ اثر گذار خواهد بود ؟
آیا درخواست اینکه در روز وفات آن بانوی بزرگوار ؛ همسر و یا دخترانمان را خدیجه صدا بزنیم تکریم ایشان است ؟
به اعتقاد من این نوع تلاشها و تبلیغ ها به آن میماند که از سر دلسوزی برای ایشان قانعیم به اینکه حتی در سال یک روز نامشان بر زبان و گوش جاری شود. 
فارغ از مقدار درصد پذیرش مردم با نگاه به روش های نوین شخصیت پردازی و اسطوره سازی رقبای فرهنگی مان
در می یابیم که بعد از گذشت سالها هنوز اندر خم یک کوچه ایم. 
خدیجه بانویی است که در اوج قدرت و مکنت و توانایی ؛ برای هدف والای الهی همراه آخرین پیامبر الهی قدم به قدم گام برداشته و تا آنجا که تمام اموال خویش را در همین راه بذل کرده و در آخر در شعب ابی طالب همراه سختی و مشقت فراوان جان به درگاه ربوبی تقدیم مینماید. 
به اعتقاد نگارنده ؛
چنین تبلیغات سطحی به جای شخصیت پردازی در منابر ؛ نوشتن کتب از سیره خدیجه سلام الله علیها ؛ ساخت سریال و انیمیشن و سایر روش های روز ؛ ظلمی است که از جانب دوستداران به ایشان میشود. 
امروز زبان التماس ؛ نه در دفع شخصیت های منفی اسطوره شده در ذهن کودکان و جوانان اثر دارد و نه در جایگزینی و تثبیت شخصیت های والایی چون خدیجه کبری. 
امید که با پردازش و توصیف صحیح این بزرگ بانوی انقلابی برای تمام آزادی خواهان جهان ؛ گامی موثر و در خور شان ایشان برداریم.

ان شاالله

#‏شهاب_افشار
موضوع مطلب :